ტრადიციულად, წლის ბოლოს „დაჭრილ მებრძოლთა თანადგომის ფონდი“ საზოგადოებას განვლილი წლის ანგარიშს წარუდგენს. გამონაკლისი არც 2020 წელი იყო. ფონდს არ შეუჩერებია თავისი საქველმოქმედო საქმიანობა არც პანდემიის პირობებში, უფრო მეტიც, ასეთ ყველასათვის რთულ დროს ფონდმა განსაკუთრებული ყურადღება დაუთმო დაჭრილი მებრძოლების საჭიროებებს. ფონდის 2020 წლის შემაჯამებელი საქველმოქმედო ღონისძიება ვირუსის პრევენციის მიზნით დაწესებული რეგულაციების დაცვით გაიმართა ვირტუალურ რეჟიმში, რომელსაც შეუერთდნენ სხვადასხვა ქვეყნების ელჩები და სამხედრო ატაშეები, ევროკავშირის ელჩი, ნატო-საქართველოს არსებითი პაკეტის ნატოს ძირითადი ჯგუფის ლიდერი, ასევე, საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის წევრი კომპანიების, საქართველოს საბანკო ასოციაციის წევრების, ქალთა ასოციაციისა და საზოგადოების სხვადასხვა სფეროს წარმომადგენლები.
ღონისძიება ფონდის დამფუძნებელმა და გამგეობის თავმჯდომარემ, გიორგი რამიშვილმა გახსნა. თავის სიტყვაში მან კიდევ ერთხელ დააფიქსირა თავისი მხარდაჭერა დაჭრილი მებრძოლების მიმართ. დაჭრილ მებრძოლებს მიმართა და ფონდის საქმიანობას გამოეხმაურა თავის სიტყვაში საქართველოს პრეზიდენტი, სალომე ზურაბიშვილი. დაჭრილ სამხედრო მოსამსახურეებსა და ვეტერანებს სიტყვით მიმართა საქართველოს თავდაცვის მინისტრმა, ირაკლი ღარიბაშვილმა. ფონდის გენერალურმა დირექტორმა და გამგეობის წევრმა, დავით მამულაიშვილმა საზოგადოებას წარუდგინა ფონდის 2020 წლის საქმიანობის დეტალური ანგარიში. ფონდის მიერ გაღებული თანხები 655 000 ლარს აღემატება. დაფინანსდა 84 დაჭრილი მებრძოლი: 59 ვეტერანი და 25 სამხედრო მოსამსახურე.
დაფინანსდა:
24 ოპერაცია - 531,230.62 ლარით
3 საზღვარგარეთ მკურნალობა - 23,006.62 ლარით
9 არასრულწლოვანი შვილების სარეაბილიტაციო კურსები და ოპერაციები - 15,463.67 ლარით
15 ბენეფიციარის მედიკამენტებით უზრუნველყოფა - 39,778.89 ლარით
1 ბენეფიციარის საცხოვრებელი ფართის ადაპტირება - 2,457.90 ლარით
2 რეაბილიტაციის კურსი - 3,529.00 ლარით
3 სასწავლო კურსი პროფესიული გადამზადების მიზნით - 4,328.25 ლარით
27 სამედიცინო მომსახურება - 35,818.63 ლარით
„მიუხედავად იმ გამოწვევისა, რომლის წინაშეც წელს დანარჩენ მსოფლიოსთან ერთად ჩვენი ქვეყანაც აღმოჩნდა, ფონდს არ შეუჩერებია თავისი საქველმოქმედო საქმიანობა. ასეთ ყველასათვის რთულ დროს კიდევ უფრო მნიშვნელოვანია, რომ გვერდით დავუდგეთ ჩვენს დაჭრილ მეომრებს და მათ საჭიროებებს განსაკუთრებული ყურადღება დავუთმოთ. გვინდა, რომ ამაში ბევრი სხვა ადამიანი შემოგვიერთდეს, მათი თავდადების დაფასება ყველა მოქალაქის ვალია და დიდი პატივია“,-ამ სიტყვებით მიმართა ფონდის დამფუძნებელმა, გიორგი რამიშვილმა ვირტუალურ ღონისძიებაზე შეკრებილ საზოგადოებას.
„დაჭრილ მებრძოლთა თანადგომის ფონდი“ არსებობს იმისათვის, რომ მხარდაჭერა გამოუცხადოს ადამიანებს, რომლებიც ჩვენი დროის გმირები არიან, ადამიანებს, რომლებმაც მძიმე ფიზიკური და მორალური ტრამვები მიიღეს ჩვენი უსაფრთხოებისთვის და ჩვენი სამშობლოს ერთიანობისათვის ბროძოლაში. ისინი ჩვენგან დიდ მოწიწებას და პატივისცემას იმსახურებენ. ისინი თავიანთი ჯანმრთელობის და კეთილდღეობის ფასად იცავდნენ ჩვენს მომავალს. დღეს კი ჩვენი ვალია, მხარში დავუდგეთ მათ. ერთად ჩვენ ბევრად უფრო მეტს გავაკეთებთ - ასეთია ფონდის გამგეობის ხედვა.
„კომპანია „სილქნეტი“ ყოველწლიურად 300 000 ლარს რიცხავს ფონდის ანგარიშზე. საზოგადოების მხრიდან ნებისმიერი წევრის მხარდაჭერა ძალიან ბევრს ნიშნავს ფონდისთვის და მნიშვნელობა არ აქვს, თუ რა თანხა იქნება ეს. როდესაც ჩვენი განწყობითა და დამოკიდებულებით მხარში დავუდგებით დაჭრილ მეომრებს და გამოვხატავთ ჩვენს პატივისცემას მათ მიმართ, ვფიქრობ, ეს ბევრად უფრო მნიშვნელოვანია, ვიდრე ის თანხები, რომელსაც ჩვენ გავიღებთ. ყველა შემოწირულობა ერთნაირად მნიშვნელოვანი და დასაფასებელია“,- განაცხადა ფონდის გენერალურმა დირექტორმა, დავით მამულაიშვილმა.

On December 15, WWSF presented a yearly account of 2020 to the public
Traditionally, at the end of the year ‘Wounded Warrior Support Foundation” presents an yearly account to the public. In this regard, 2020 was no exception. In the times of pandemics, the company not only continued its charity works, but also gave a special attention to the needs of wounded warriors. Due to the safety regulations, the summarizing charity event of 2020 was held virtually by preserving the relevant preventive measures. The following guests attended: Ambassadors and Military attaches of various countries, Ambassador of European Union, SNGP NATO Core Team Leader, also representatives of Business Association, Bank Association members, Woman association and other society members.
Giorgi Ramishvili the founder and chairman of Board opened the gathering. In his speech, he once again expressed his support to wounded warriors. The President of Georgia, Mrs. Salome Zurabishvili also addressed wounded warriors and spoke about the fund activities. Minister of Defense, Mr. Irakli Gharibashvili addressed veterans and wounded warriors. General Director of the Fund and Board Member, Mr. Davit Mamulashvili presented the detailed account of 2020 of fund activities to the public. The amount distributed by the fund exceed GEL 655000.
84 wounded warriors had been financed: 59 veterans and 25 military servants.
Financing:
24 Surgeries -   531,230.62 GEL
3 Medical treatments abroad -    23,006.62 GEL
Financing of 9 underage children -  15,463.67 GEL
Providing medication for 15 beneficiaries -   39,778.89 GEL
Adapting accommodation   -    2,457.90 GEL
2 Rehabilitation courses - 3,529.00 GEL
3 Training courses for professional reskilling – 4,328.25 GEL
27 Medical treatments   -  35,818.63 GEL
“Besides the challenge we come across together with the rest of the world, the fund hardly stopped its charity activities. In such times of hardship, it is more that important to stand by our wounded warriors and give our special attention. In this, we would like to engage as many people as possible. It is an honor and our duty value their bravery” – said Giorgi Ramishvili to the attendees at the virtual meeting.
“Wounded Warrior Support Fund” is created in order to support those people who are heroes of our time, who incurred severe physical and moral traumas in the fight for the unity of nation and our safety in general. They deserve huge resect and admiration for that. They defended our future and well-being at the expense of their lives. Today it is our duty to stand by them. Together we can do more – this is the vision of the fund.
Silknet transfers GEL 300 000 annualy at the fund’s account. Each society members support is vital for us, regardless the amount received. When we show our attitude and respect towards our wounded warriors, it has much higher value than each donation we make. Every contribution matters and we are highly appreciate each” – said David Mamulaishvili.